Boisko przy chrzanowskim II LO do remontu

Niebawem rozpocznie się naprawa boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcącym im. K. Baczyńskiego w Chrzanowie. Usterki usunie wykonawca boiska - firma „Kaszub" z Kiełpina.

Boisko przy chrzanowskim II LO do remontu

Boisko przy II LO w Chrzanowie będzie naprawione do października

Boisko przy II LO powstało w 2008 roku. Powiat wyłożył na tę inwestycję 1,1 mln zł (w kosztach partycypowała gmina Chrzanów). Niebawem po oddaniu kompleksu sportowego do użytku pojawiły się problemy. Po obfitych opadach deszczu przynajmniej przez trzy dni na boisku zalegała woda. I tak jest do dziś. Zlecona przez powiat ekspertyza techniczna oceniająca poprawność realizacji inwestycji wykazała, że górna warstwa wysiewki tuż pod trawą jest nieprzepuszczalna.
- Trzeba więc ściągnąć trawę i wymienić wysiewkę - wyjaśnia Klementyna Kłeczek, dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji chrzanowskiego starostwa.
Wykonawca boiska uchylał się od usunięcia usterek. Próbował częściowo naprawić boisko, ale takie fragmentaryczne rozwiązanie problemu nie przyniosło żadnych efektów. W styczniu powiat chrzanowski skierował więc pozew do sądu żądając 570 tys. zł tytułem obniżenia wynagrodzenia.
Rozprawę sądową wyznaczono na dość odległy termin - początek listopada 2010 roku. Jednak pod koniec lipca firma „Kaszub" zaproponowała podpisanie ugody pozasądowej, w której zobowiązuje się wykonać roboty mające na celu przywrócenie funkcjonalności boiska zgodnie z ekspertyzą techniczno - budowlaną na zlecenie przez powiat.
Zarząd Powiatu zaakceptował tę propozycję, a wykonawca zadeklarował, że przystąpi do prac naprawczych w ciągu dwóch tygodni od podpisania ugody. Umowa przewiduje zakończenie robót do 20 października.
- Jeśli roboty budowlane nie zostaną wykonane, albo będą wykonane niepoprawnie, powiat nie wycofa pozwu sądowego - zaznacza dyrektor Kłeczek i dodaje: - Wadliwe wykonanie tej inwestycji dziwi tym bardziej, że wykonawca ma spore doświadczenie w tej branży. Wręcz można powiedzieć, że jest znany z budowy „Orlików".
Klaudia Remsak