Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej przykładem dobrej praktyki

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie zajął I miejsce w konkursie „Kopalnia PO(KL)mysłów" zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Doceniono go za realizację projektu „Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej".

Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej przykładem dobrej praktyki

Dyplomy wręczali: europosłanka Róża Thun i wicemarszałek Roman Ciepiela. Fot. z archiwum PUP.

Dyplom wręczono wicedyrektorowi PUP-u Jerzemu Kasprzykowi podczas konferencji podsumowującej 4-letnie wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Spotkanie odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
- Jury konkursowe uznało nasz projekt za przykład dobrej praktyki - mówi dyrektor PUP Barbara Babijczuk.
Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej umiejscowiono we wszystkich gminach powiatu chrzanowskiego. 10 liderów dbało o rozwijanie aktywnych form integracji zawodowej i zwiększanie dostępności usług aktywizacyjnych na terenach wiejskich.
Spośród 32 nadesłanych prac konkursowych jury przyznało równorzędne nagrody I stopnia Powiatowemu Urzędowi Pracy w Chrzanowie, gminie Moszczenica (projekt „Bez barier do karier!") i Stowarzyszeniu Doradców Europejskich (projekt „Praca przyjazna rodzicom").
(KR)