Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych

Pieniądze z powiatu na realizację programów profilaktycznych zostały podzielone na gminy (w zależności od liczby mieszkańców). Ze względu na dużą ilość zainteresowanych badaniami chrzanowianek mieszkanki tej gminy proszone są o rejestrowanie się po 1 czerwca. Wtedy będzie wiadomo, czy wszystkie wcześniej zarejestrowane panie zgłosiły się w ustalonym terminie i czy są jeszcze wolne miejsca.

Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych

Fot. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie

Przypomnijmy, że w tym roku programy profilaktyczne wczesnego wykrywania raka jajnika i raka piersi oraz gruczołu krokowego realizowane są od wtorku do piątku w godz. 9-10, ale po wcześniejszym ustaleniu terminu badania.

Mieszkańcy gminy Alwernia zgłaszają się do Przychodni Lekarskiej Medycyna (tel. 12 283 21 67), a pozostali mieszkańcy powiatu do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w chrzanowskim szpitalu (tel. 32 624 74 48).

(KR)

Programy w liczbach

71.500 zł – to koszt programu profilaktyki wczesnego wykrywania raka jajnika i raka piersi

55 zł – tyle kosztuje jedno badanie markerów nowotworowych u kobiet