Most koło zalewu Skowronek w Alwerni zostanie przebudowany

Minister infrastruktury przyznał 850 tys. zł dotacji powiatowi chrzanowskiemu na budowę nowego mostu w ciągu ul. Belweder koło zalewu Skowronek w Alwerni. Pieniądze pochodzą z rezerwy subwencji ogólnej.

O przyznanie dotacji z rezerwy subwencji ogólnej w wysokości 50 proc. kosztorysowej wartości zadania powiat chrzanowski zwrócił się z wnioskiem do ministerstwa infrastruktury w 2011 roku. Odpowiedź pisemna z ministerstwa finansów, które przekaże 850 tys. zł w czerwcu, dotarła do starostwa 27 maja.

Dokumentacja techniczna przebudowy mostu w Alwerni oraz pozwolenia na rozbiórkę istniejącej stalowej konstrukcji i przebudowę obiektu są przygotowane od 2010 roku.

(KR)