W Porębie Żegoty i Trzebini dyskutowano o rodzinie Szembeków

W dniach 15 i 16 września w powiecie chrzanowskim odbyły się dwie sesje poświęcone rodzinie Szembeków.

W Porębie Żegoty i Trzebini dyskutowano o rodzinie Szembeków

Fot. Sesja w Porębie Żegoty odbyła się 15 września

Pierwsza z nich pt. „Rola Izb Rolniczych w Unii Europejskiej” miała miejsce w Porębie Żegoty. Poświęcona była pierwszemu prezesowi Izb Rolniczych w Polsce Aleksandrowi hr. Szembekowi oraz ks. Włodzimierzowi Szembekowi, który zginął w Oświęcimiu.

Sesja w Trzebini nosiła tytuł „Dyplomacja Europejska i Teki Jana hr. Szembeka – sesja z okazji 130 rocznicy urodzin Wiceministra Spraw Zagranicznych II RP Jana hr. Szembeka”.

W sesjach wzięli udział zaproszeni goście, m.in. prezes Małopolskiej Izby Rolniczej –Ryszard Czaicki, członek zarządu Krajowych Rad Rolniczych – Robert Nowak, konsul generalny Republiki Niemiec w Krakowie dr Heinz Peters, przedstawiciel Ambasady Republiki Węgierskiej, właścicielka pałacu w Porębie Żegoty Janina Mendys-Gatti, przedstawiciele władz samorządowych gmin Trzebinia i Alwernia, powiatu chrzanowskiego, a także województwa małopolskiego.

Sesję w Porębie Żegoty uświetnił występ Teatru Ludowego „Tradycja”, natomiast w Trzebini koncert fortepianowy Aleksandry Dąbek.