Indeks i stypendium dla finalistki ogólnopolskiej olimpiady

Arleta Wardęga, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego  im. Stanisława Staszica w Chrzanowie spełniła  kryteria  przyznawania stypendium powiatu chrzanowskiego uzyskując  tytuł finalisty  w XIII  Ogólnopolskiej  Olimpiadzie  Wiedzy o Prawie. Przez rok będzie otrzymywać 600 zł brutto.

Indeks i stypendium dla finalistki ogólnopolskiej olimpiady

Fot. Gratulacje od starosty Adama Potockiego podczas posiedzenia Rady Powiatu Chrzanowskiego 28 września. Stypendystce towarzyszyła mama i nauczyciel Marek Śliwa

Do XII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie przygotował uczennicę Marek Śliwa, nauczyciel historii w chrzanowskim I LO.

- Olimpiada była podzielona na trzy szczeble. Arletta wygrała etap szkolny, potem zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym, a wchodząc do ogólnopolskiego finału uzyskała kilka indeksów na wydziały prawa – wylicza Marek Śliwa.

Finalistka olimpiady wiedzy o prawie uzyskała w ubiegłym roku  średnią ocen 5,0.

Za kilka dni stypendystka rozpocznie studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Czy wiesz, że…

Program Stypendialny  Powiatu   Chrzanowskiego Rada Powiatu Chrzanowskiego przyjęła we wrześniu 2010 roku. Jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat chrzanowski.

Warunki przyznania stypendium:

- średnia  ocen co najmniej 4,5

- co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania

- tytuł finalisty bądź laureata olimpiad  przedmiotowych lub  tematycznych  organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej