Sala gimnastyczna przy trzebińskim ekonomiku otwarta

20 października otwarto halę sportową przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

- Powstanie tego pięknego, nowoczesnego obiektu jest sukcesem wielu osób, którym dziękuję za zaangażowanie. Dziękuję również mieszkańcom osiedla za cierpliwość i wyrozumiałość podczas prowadzonych prac budowlanych – mówi starosta Adam Potocki.

Sala gimnastyczna przy trzebińskim ekonomiku otwarta

Fot. Symboliczną wstęgę przecinają: dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych Renata Bębenek, wizytator Małpolskiego Kuratorium Oświaty Ewa Koryczan, starosta Adam Potocki i burmistrz Trzebini Stanisław Szczurek

ZSECh w Trzebini czekał na tę halę pół wieku. Otwarcie obiektu nastąpiło w roku, w którym szkoła obchodzi 50-lecie istnienia. Do tej pory uczniowie ekonomika ćwiczyli na boisku przed szkołą, albo w małej salce w piwnicach budynku.

- Spełniło się nasze marzenie – przyznają uczniowie ZSECh.

Przed wejściem do hali znajdują się schody terenowe z zamontowaną do balustrady elektryczną platformą dla osób niepełnosprawnych. Przed drzwiami głównymi jest podest wejściowy i pochylnia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na parterze znajduje się główna sala gimnastyczna mieszcząca boisko do koszykówki 15x28 m, pełnowymiarowe boisko do siatkówki 9x18 oraz niewymiarowe boisko do piłki ręcznej. Aranżacja sali umożliwia również wyznaczenie niewymiarowych boisk treningowych (po dwa boiska do siatkówki i koszykówki). W sali znajdują się trybuny dla 84 widzów. Na parterze mieści się także pomieszczenie pierwszej pomocy i pokój dla nauczycieli, dwie szatnie z umywalniami (z czego jedna dla osób niepełnosprawnych) i sanitariaty. Na pierwszym piętrze jest mała sala do ćwiczeń, szatnia z węzłem sanitarnym i pomieszczenia na centralę wentylacyjną.

Czy wiesz, że…

Hala gimnastyczna przy ZSECh w Trzebini  jest nowoczesną bryłą na rzucie trzech przenikających prostokątów, o zróżnicowanych wysokościach poszczególnych części budynku. Wszystkie części przykryte są płaskimi dachami ze ścianami attykowymi. Na elewacjach zastosowano materiały podnoszące walory estetyczne obiektu – okładzinę drewnianą oraz duże przeszklenie w konstrukcji aluminiowej.

Sala przy ZSECh w liczbach

1252,96 m kw. – powierzchnia zabudowy