LGD Partnerstwo na Jurze zorganizowała szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

W dniach 4-5 listopada w Lanckoronie odbyło się spotkanie aktywizujące oraz szkolenie dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu chrzanowskiego pt. „Produkt lokalny wizytówką CHRZANOLANDII”. Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Partnerstwo na Jurze.

LGD Partnerstwo na Jurze zorganizowała szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Wyjazd miał na celu zintegrować i zaktywizować Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu chrzanowskiego. Dzięki zaangażowaniu uczestniczek, wykładowców oraz wsparciu prezesa LGD  Jerzego Kasprzyka oraz starosty Adama Potockiego udało się osiągnąć zamierzone cele.

Pierwszego dnia szkolenia została stworzona baza produktów lokalnych powiatu chrzanowskiego. Warsztaty prowadziła Renata Bukowska. W drugim dniu odbyło się  szkolenie „Produkt lokalny wizytówką Chrzanolandii”. Wykłady i warsztaty prowadziła Olga Gałek. W trakcie szkolenia prelekcje mieli: starosta Adam Potocki oraz  prezes Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” Jerzy Kasprzyk.

Celem szkolenia było ukazanie roli jaką mogą odgrywać produkty lokalne w życiu społeczności na terenie Lokalnej Grupy Działania oraz w jaki sposób mogą one przyczynić się do poprawy jakości życia. W czasie trwania warsztatu członkinie KGW dowiedziały się jak wykreować produkt lokalny w oparciu o dziedzictwo regionu. Zaprezentowane zostały także  przykłady  imprez związanych z produktami lokalnymi, które dzięki m.in. odpowiedniemu marketingowi przyniosły zyski dla regionu i jego mieszkańców. Prezes Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” Jerzy Kasprzyk na zakończenie podziękował uczestniczkom za dotychczasowe zaangażowanie w działania promocyjnie i wyraził nadzieję iż dalsza współpraca będzie się rozwijać przynajmniej tak owocnie jak dotychczas.