Sztywny Pal Azji zagrał w tym roku kilkadziesiąt koncertów

Tegoroczną trasę koncertową Sztywny Pal Azji grał pod szyldem 25-lecia istnienia zespołu. Muzycy zagrali m.in. w rodzinnym Chrzanowie podczas czerwcowych Dni Miasta, a w lipcu wyruszyli na Ukrainę na Festiwal Rockowy Sławskie Rock. Artyści zagrali również na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie. Kolejnym punktem był sierpniowy Festiwal Muzyka Bez Granic w Ustrzykach Dolnych.

Sztywny Pal Azji zagrał w tym roku kilkadziesiąt koncertów

We wrześniu Sztywny Pal Azji wziął udział w festiwalu  “Taste of Polonia”, organizowanym przez Fundację Kopernikowską.

- To był drugi występ w Chicago. W ubiegłym roku pojechaliśmy tam z Elektrycznymi Gitarami. W tym roku towarzyszył nam zespół Lombard – mówi Marek Zdaniukiewicz, menadżer zespołu.

24 września Sztywny Pal Azji zagrał koncert w Sali Botanique w Brukseli.

- Ostatnim koncertem na trasie jubileuszowej będzie występ w klubie Hybrydy w Warszawie 4 grudnia, podczas którego zagra również Kid A oraz Róże Europy w oryginalnym składzie – dodaje Marek Zdaniukiewicz.

Obecnie muzycy pracują nad nową płytą, która ukaże się na początku 2012 roku. Na początku grudnia 2011 roku w sklepach pojawi się ponadto box z wszystkimi płytami zespołu.  Dwie piosenki zespołu znajdą się też na wydawnictwie poświęconym Bogdanowi Łyszkiewiczowi, nieżyjącemu liderowi Chłopców z Placu Broni.