Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu w rozgrywkach ogólnopolskich

Dzięki podpisaniu umowy młodzieżowe zespoły Stowarzyszenia Chrzanowska Liga Futsalu w rozgrywkach ogólnopolskich występują pod szyldem Wisły Krakbet.

W dniach 9-11 marca 2012 r. zespół pod opieką Miłosza Kocota oraz Jakuba Zielińskiego i Adama Banacha rywalizował w Unisławiu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U -16 w futsalu. Młodzi gracze z Chrzanowa i okolic przez kilka miesięcy rzetelnie trenowali dwa razy w tygodniu w hali MOKSiR w Chrzanowie. Na mistrzostwa pojechała dwunastka wybrańców, którzy mieli tylko jeden cel – Mistrzostwo Polski!

W rywalizacji grupowej podopieczni Miłosza Kocota po ciężkim boju wygrali na otwarcie z gospodarzami Unisław team Unisław 5-3, pokonali 4-0 Gryf Radomyśl Wielki i zremisowali 0-0 z Red Dragons Pniewy zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli.

W ćwierćfinale czekała Gwiazda Ruda Śląska – jeden z faworytów imprezy. Wiślacy się jednak nie przestraszyli i dzięki konsekwentnej grze w defensywie wyprowadzali groźne kontry podrażniając rywala. Po podaniu Sabudy wynik otworzył Zastawnik, a przed przerwą po indywidualnej akcji podwyższył Mucha. W drugiej połowie Zastawnik dołożył kolejne trafienie, a bramkarza rywala dwukrotnie pokonał jeszcze Bębenek i Wisła zmiotła rywala wygrywając 5-0.

W półfinale z Hurtapem Łęczyca prowadzenie Wiśle dał Borowicz, ale rywal szybko wyrównał. Bramkę na wagę finału w 22. minucie strzelił jednak Bębenek i zespół czekał na pojedynek z gospodarzami.

Komplet publiczności i głośny doping dodały spotkaniu odpowiedniej oprawy. Wymiana ciosów przyniosła efekt dla przyjezdnych. Po serii rzutów rożnych w okienko trafił Bębenek. W drugiej połowie wynik na 2-0 ustalił Sabuda i futsalowcy z Chrzanowa i okolic mogli cieszyć się z Mistrzostwa Polski!

Najlepszym bramkarzem imprezy wybrano Kamila Lasika, który wraz z Mikołajem Zastawnikiem znalazł się także w drużynie mistrzostw.

Skład mistrzów: Kamil Lasik, Dawid Skoczylas, Michał Mucha, Dawid Kurzański, Norbert Bębenek, Jakub Krzciuk, Mikołaj Zastawnik, Igor Borowicz, Marek Tokarz, Dariusz Wilczak, Mateusz Skotniczny, Dawid Sabuda, Trener Miłosza Kocot, II Trener Jakub Zieliński, Kierownik: Adam Banach.