Ćwiczenia przed Euro 2012

14 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie przeprowadzono ćwiczenie z zakresu zarządzania kryzysowego pod kryptonimem ”Euro 2012” Tematem ćwiczenia było działanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sytuacjach wystąpienia katastrofy drogowej w powiecie chrzanowskim.

Ćwiczenia przed Euro 2012

W ćwiczeniu brała udział KP PSP w Chrzanowie, KPP w Chrzanowie, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Libiążu, przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie, Szpital Powiatowy w Chrzanowie wraz ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie oraz przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.Ćwiczeniami kierował starosta Adam Potocki.

Według scenariusza, na ul. Chrzanowskiej w Libiążu doszło do katastrofy drogowej z udziałem dwóch autokarów przewożących angielskich i greckich kibiców, dwóch samochodów osobowych oraz cysterny przewożącej gaz propan-butan. Cysterna uderzyła w budynek, jednak nie doszło do jej rozszczelnienia. Budynek natomiast uległ uszkodzeniu, zagrażając bezpieczeństwu jego mieszkańców. W zdarzeniu brało udział 80 osób, z czego 45 zostało poszkodowanych.

Za cele szkoleniowe w ćwiczeniu przyjęto:

• - organizowanie sił i środków dla przeprowadzenia ewakuacji dla zagrożonej ludności,
  • - doskonalenie przekazywania informacji i komunikatów dla ludności,
  • - sprawdzenie współpracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz powiatowych służb, inspekcji i straży w sytuacji wystąpienia zdarzenia kryzysowego,
  • - doskonalenie form i metod pozyskiwania, opracowywania i przekazywania informacji na poszczególnych szczeblach zarządzania kryzysowego.

Źródło: www.pczk.pl

Zdjęcia w galerii - KP PSP w Chrzanowie