Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie zaprasza na zajęcia w ramach akcji pod hasłem „Bon kultury”

Bon kultury to inicjatywa samorządu województwa małopolskiego i siedmiu muzeów regionalnych, której celem jest urozmaicenie oferty edukacji kulturalnej: stworzenie możliwości odwiedzenia muzeów osobom, które na co dzień napotykają bariery w korzystaniu z propozycji instytucji kulturalnych (m.in. osoby niewidome, niepełnosprawne) lub też do tej pory nie znalazły takiej oferty dla siebie (m.in. osoby starsze), przełamanie finansowych barier.

Fot. Zajęcia w Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie.

Fot. z archiwum muzeum.

Bon kultury adresowany jest głównie do zorganizowanych grup dzieci, młodzieży i dorosłych oraz grup nieformalnych. Oferta składa się z 22 propozycji zajęć i wydarzeń kulturalnych realizowanych przez 7 regionalnych muzeów, z czego trzy tematy realizowane są w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec.

Muzeum w Wygiełzowie proponuje zajęcia pod hasłem „Wspomnień czar” (dla osób powyżej 50 roku życia), „Gra edukacyjna na Zamku Lipowiec” (dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych) oraz ścieżka edukacyjna „Śladem wiejskich rzemiosł” (dla uczniów szkół podstawowych od trzeciej do siódmej klasy).

Bon kultury - jak to działa?

Funkcję bonu kultury pełni plastikowa karta offsetowa, która jednorazowo uprawnia do 80 proc. zniżki na zajęcia i wydarzenia kulturalne realizowane w 2012 roku przez 7 regionalnych muzeów pod szyldem bonu kultury. Ze zniżki będzie można skorzystać do wyczerpania puli środków przeznaczonych na dofinansowanie oferty bonu kultury w 2012 roku.

Szczegółowe informacje i rezerwacja – tel. 32 613 40 62

Więcej na stronie: http://www.malopolska.pl/Obywatel/BonKultury