Rowerem na Szlaku Papieskim

W dniu 27 maja 2012 roku po raz trzeci wyruszył Zlot Rowerowy pn. „Wędruj z nami papieskimi szlakami”.

Rowerem na Szlaku Papieskim

Organizatorem imprezy było tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Wśród współorganizatorów znaleźli się min.: Parafia p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Polskich Rodzin Robotniczych w Płokach, Sołtys Płok, Fundacja Szlaki Papieski z Krakowa, Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Oddział Chrzanów, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie.

Tradycyjnie  na starcie Zlotu przy Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie przywitał i pobłogosławił zebranych rowerzystów Ksiądz Proboszcz Roman Sławeński.

Na trasie rowerzyści mieli okazje odpocząć trzykrotnie: I przystanek miał miejsce przy Parafii Rzymskokatolickiej w Luszowicach, II przystanek przy Parafii Niepokalanego Serca NMP w Sierszy, a III przystanek – Zalew Kozi Bród w Sierszy.

Na przystankach uczestnicy otrzymali wodę oraz pamiątkowe widokówki z mapą Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, okolicznościowe odznaki i odblaski dla rowerzystów.

Na mecie Zlotu proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Polskich Rodzin Robotniczych w Płokach ksiądz Piotr Miszczyk poprowadził Mszę Świętą w intencji kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II oraz przekazał pamiątkowe foldery.

Ten aktywny fizycznie i duchowo dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek z grilla.

Niniejszy Zlot jak co roku przyciągnął nie tylko mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami i po raz kolejny przyczynił się do promocji  turystyki pielgrzymkowej na terenie Powiatu Chrzanowskiego.

Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na  trasie Zlotu, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie,  za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie ,a za współpracę w organizacji tego wydarzenia Parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Polskich Rodzin Robotniczych w Płokach wraz z Sołtysem Płok.