Licealiści praktykowali w urzędzie

17 kwietnia był Dniem Przedsiębiorczości organizowanym przez warszawską Fundację Młodzieżową Przedsiębiorczości. W akcję włączyło się m.in. I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie. Przez kilka godzin uczniowie tej szkoły zapoznawali się z pracą w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

Licealiści praktykowali w urzędzie

Fot. Krystian Wierzbic, pierwszoklasista I LO w Chrzanowie z Małgorzatą Wojar, pracownikiem Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych

W programie uczestniczą firmy z powiatu chrzanowskiego, które zgodziły się na udział w danym przedsięwzięciu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają umiejętności potrzebne na danym stanowisku pracy i zapoznają się ze specyfiką pracy poszczególnych firm. Dzień przedsiębiorczości to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany za pośrednictwem Internetu. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Wydarzenie swoim patronatem objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

Fot. Kacper Dyląg, uczeń kl. I I LO w Chrzanowie z Wojciechem Skowrońskim, pracownikiem Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych