Świadomy Obywatel Powiatu Chrzanowskiego

W dniu 16 maja 2013 roku w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie odbyło się kolejne bezpłatne seminarium organizowane w ramach projektu „Świadomy Obywatel Powiatu Chrzanowskiego”.

Świadomy Obywatel Powiatu Chrzanowskiego

Temat niniejszego seminarium pn.„ Prawa i obowiązki obywatela w profilaktyce przeciwnowotworowej” obejmował zagadnienia tj.: Czym rak różni się od nowotworu?, W jaki sposób powstaje?, Ile lat się tworzy?, Czy istnieją skuteczne metody zapobiegania? Na czym polega profilaktyka?, Jakie badania przysługują nam jako obywatelom w ramach refundowanej z budżetu diagnostyki?, Jak się odżywiać?

Seminarium poprowadziła Pani Małgorzata Szklorz, która odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania dotyczące chorób nowotworowych oraz udzieliła porad w jaki sposób stosować profilaktykę antynowotworową.