Chrzanowskie Amazonki spotkały się z młodzieżą

16 października w trzebińskim kinie „Sokół” odbyło się spotkanie zorganizowane przez chrzanowskie Amazonki pod hasłem „Rak piersi – rozpacz, wiara, nadzieja i miłość”.

Prelekcja zgromadziła uczniów szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego. Młodych szczególnie interesowała tematyka nowotworów jelita grubego poruszona przez onkologa Piotra Brandysa.

- Ten rodzaj raka dotyka coraz młodszych osób – podkreśla Anna Czyż, prezes Stowarzyszenia Amazonek Ziemi Chrzanowskiej.

O nowotworze piersi mówiła z kolei dr Katarzyna Zygmunt z chrzanowskiego szpitala, a Barbara Galus uczyła badać piersi.

Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Chrzanowskiej powstało w 2006 roku. Należą do niego kobiety po amputacji piersi, z chorobami nowotworowymi.

- Pomagamy paniom przed i po zabiegu usunięcia piersi. Odwiedzamy pacjentki oddziału onkologicznego. Chcemy, aby osoby chore uwierzyły, że z rakiem można wygrać – mówi Anna Czyż.

Prelekcji „Rak piersi – rozpacz, wiara, nadzieja i miłość” patronował starosta Adam Potocki.