Jan Paweł II świętym

Papież Jan Paweł II wraz z papieżem Janem XXIII zostali ogłoszeni świętymi w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kanonizacja odbyła się 27 kwietnia w Watykanie.

Jan Paweł II świętym

Zapraszamy na uroczyste oratorium papieskie „Urodziny Świętego” z okazji kanonizacji oraz urodzin papieża Polaka. Proboszcz Piotr Żydek, rektor Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini i Centrum Przygotowań Programów Patriotycznych zapraszają na ucztę muzyczną zaplanowaną na 18 maja. W programie arie z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat kompozytorów takich jak: J.S. Bach, G.F. Haendel, W.A. Mozart, J. Haydn, G. Rossini, G. Verdi w wykonaniu artystów scen operowych i teatrów dramatycznych z kraju w składzie: Karina Skrzeszewska (sopran), Dagmara Miller (mezzosopran), Adam Sobierajski (tenor), Jarosław Bodakowski (baryton), Marcin Rogoziński (recytacje), Ivan Zhukov (fortepian) oraz Kwartetu Smyczkowego Filharmonii Opolskiej. Wstęp wolny. Patronat nad tą uroczystością objął ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski i starosta chrzanowski Adam Potocki. Powiat współfinansuje organizację tej imprezy.

Czy wiesz, że…

W 2014 roku w powiecie chrzanowskim przybędą dwa nowe punkty na Szlaku Miejsc Papieskich: 3 maja w Rozkochowie i 21 czerwca w Zagórzu. W tych miejscowościach również gościł Karol Wojtyła.