Wspominali ofiary katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia o godz. 8.41 delegacja samorządowców złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej.

Wspominali ofiary katastrofy smoleńskiej

W piątą rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej, który rozbił się pod Smoleńskiem w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy. O tragicznej śmierci 96 osób, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii i wielu wysokich rangą urzędników państwowych oraz dowódców wojskowych, pamiętają także mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. 10 kwietnia o godz. 8.41 delegacja samorządowców złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy. Obok niej stoi druga – tablica pamięci chrzanowskich ofiar zbrodni katyńskiej. To przod. PP Jan Tomasz Oczkowski (zamordowany w Miednoje), mjr dypl. WP Franciszek Piekarski (zamordowany w Katyniu), por. rez. WP Emil Antoni Stach (zamordowany w Charkowie) i ppor. rez. WP Włodzimierz Felicjan Strada (zamordowany w Katyniu).

Czy wiesz, że...

W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz ZSRR z 5 marca 1940 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dlatego też w niedzielę 12 kwietnia po uroczystej mszy świętej mieszkańcy Chrzanowa przemaszerują w milczeniu ulicami miasta, by pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej w chrzanowskim parku złożyć kwiaty oraz znicze. Uczczona zostanie także pamięć tragicznie zmarłych przed pięciu laty 96 pasażerów Tu-154.