VI Ekorajd z powiatem chrzanowskim

Już po raz szósty pasjonaci jazdy na rowerze mieli okazje uczestniczyć w Rowerowym Ekorajdzie z Powiatem Chrzanowski, który odbył się 12 września.

VI Ekorajd z powiatem chrzanowskim

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z EKORAJDU

Tegoroczna trasa wiodła Szlakiem Greenway biegnącym przez: Chrzanów, Żarki, Mętków, Babice, Wygiełzów i Alwernię.
Miniony weekend był wyjątkowy pod względem pięknej, słonecznej pogody i wielu propozycji sportowo – kulturalnych. Pomimo organizacji tego dnia jeszcze dwóch innych rajdów rowerowych w gminach: Libiąż i Alwernia: VI Ekorajd z Powiatem Chrzanowskim przyciągnął przeszło 100 rowerzystów z terenu Powiatu Chrzanowskiego, a także tradycyjnie gości z poza Powiatu: Jaworzna, Gorzowa, Oświęcimia, Bierunia, Siemianowic Śląskich czy Katowic.
Na starcie Ekorajdu tj. przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Chrzanowie na ulicy Partyzantów każdy z uczestników otrzymał wodę mineralną i batonik.
Na mecie w „Galerii Drzewiej” u Państwa Góreckich w Porębie Żegoty czekały na rowerzystów wyśmienite kiełbaski, pamiątkowe plakietki i opaski odblaskowe, a także trzy konkurencje sportowe: rzuty piłką do kosza, podkowami do opon oraz kośćmi. Zwycięzcy rywalizacji sportowych otrzymali z rąk Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego Pana Marka Skowronka atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat
i tegorocznego sponsora Firmy Veolia Sp. z o.o. z Chrzanowa, która na mecie miała swoje promocyjne stoisko.
PODZIĘKOWANIA
Szczególne słowa podziękowania pragniemy skierować na ręce Pana Jerzego Guta – komandora z Komisji Turystyki Kolarskiej przy oddziale PTTK w Chrzanowie oraz wszystkim biorącym udział w imprezie przodownikom kolarskim, którzy pomogli
w profesjonalnej organizacji Ekorajdu.
Za zaangażowanie w organizację Ekorajdu dziękujemy: Ochotniczej Staży Pożarnej  w Chrzanowie, Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, Firmie Veolia Chrzanów Sp.  z o.o. oraz Właścicielom sklepu rowerowego KT BIKE z Chrzanowa, a za wyśmienite kiełbaski Państwu Zofii i Edwardowi Góreckim. Za objęcie imprezy medialnym patronatem dziękujemy: Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej, Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz Portalowi Społecznościowo – Informacyjnemu Chrzanowski24.pl.
Szczególnie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Ekorajdu z Powiatem Chrzanowskim za liczny udział w imprezie, wspaniałą sportową postawę i doskonałą zabawę, a tym samym już dzisiaj zapraszamy miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do udziału w kolejnym tym razem VII - mym Rowerowym Ekorajdzie z Powiatem Chrzanowskim zaplanowanym już na 2016 rok.
KILKA SŁÓW O SPONSORZE:
Veolia Chrzanów Sp. z o.o. wytwarza i dostarcza ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania jak również ciepłej wody użytkowej. Swoim zasięgiem obejmuje teren powiatu chrzanowskiego – miasta Chrzanów, Trzebinię i Libiąż. Ich oddziały realizują również usługi energetyczne w mieście Poręba (pow. zawierciański) oraz po części na terenie miasta Sosnowca. Oferują swoim klientom usługi zlecone w zakresie kompleksowej eksploatacji
i optymalizacji kosztów ogrzewania, a także konserwacji urządzeń ciepłowniczych.
Veolia Chrzanów jest częścią międzynarodowej Grupy Veolia, która jest w Polsce jednym
z czołowych dostawców usług nie tylko w zakresie zarządzania energią, ale i gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej.