1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Powiat Chrzanowski oraz Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. Witolda Pileckiego zapraszają w dniu 1 marca 2016 roku na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

PROGRAM OBCHODÓW:
17.00 Msza św. w intencji OJCZYZNY i ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH w kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie.
Po Mszy świętej ok. godziny 18.00 apel pamięci pod tablicą niepodległościową przy Rynku, przemówienia okolicznościowe, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Po uroczystościach koncert pieśni patriotycznych, Dom Parafialny (ul. Mickiewicza 7, II piętro)
WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:
11.00 Koncert muzyki patriotycznej w stylu rap dla uczniów szkół powiatu chrzanowskiego w wykonaniu Tadeusza Polkowskiego „Tadka”, sala teatralna MOKSiR (Obowiązuje rezerwacja miejsc! Szczegóły w Muzeum w Chrzanowie).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Janusz Szczęśniak Starosta Chrzanowski, Beata Majkrzak Burmistrz Miasta Chrzanowa.

Patronat medialny: TV Powiat, CHTVL, Przełom.
Organizatorzy: Powiat Chrzanowski, Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. Witolda Pileckiego, Muzeum w Chrzanowie.
Współorganizatorzy: Parafia p.w. św. Mikołaja, MOKSiR.