Spotkanie w Kurii Metropolitalnej w Krakowie

W dniu 5.03.2016 roku odbyło się coroczne spotkanie Szlaków Papieskich zorganizowane w Kurii Metropolitalnej w Krakowie.  Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.30 na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie, gdzie delegaci z całego kraju złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy pomniku Sługi Bożego Jana Pawła II i odśpiewali „Barkę” ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Spotkanie w Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Następnie o godzinie 10.00 w prywatnej kaplicy Arcybiskupów Krakowskich rozpoczęła się uroczysta, koncelebrowana Msza św. poprowadzona przez Księdza Prałata dr Stefana Misińca duchowego opiekuna Szlaków Papieskich.

Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy wydarzenia przeszli do apartamentów Kurii na uroczyste spotkanie z Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, który tym razem był nieobecny osobiście na spotkaniu, a w Jego imieniu wspominał  Ojca Świętego ks. infuat Jerzy Bryła Honorowy Obywatel Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa oraz opiekun środowisk twórczych Krakowa.

Tradycyjnie Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Pani Urszula Własiuk przedstawiła sprawozdanie z działalności dotyczącej oznakowania Szlaków Papieskich na terenie całej Polski w minionym roku oraz przybliżyła historię loga Fundacji Szlaki Papieskie.

Jak co roku spotkanie uświetnił występ grup folklorystycznych przybyłych z całej Polski.

Czy wiesz , że:

Logo Fundacji Szlaki Papieskie zaprojektował wilnianin, Andrzej Dziczkaniec – Bośkoc „Jędrys” 1936 – 2007; kustosz Baraniogórskiego Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej PTTK „U źródeł Wisły” na Przysłopie, legendarny „Srebrny Baca”, dobrze znany
 w kręgach turystycznych. Twórca w przejrzysty sposób zawarł w swoim projekcie treść Szlaków Papieskich: góry symbolizujące górskie wędrówki, wodę – spływy kajakowe, zanurzony w niej  pastorał św. Jana Pawła II – symbol następcy św. Piotra – Rybaka, koło – w domyśle rowerowe. Wszystko wpisane w kształt kuli ziemskiej, którą św. Jan Paweł II okrążył wiele razy pielgrzymując po świecie. Logo jest znakiem zastrzeżonym. Jego umieszczenie gwarantuje, że Szlak Papieski przy którym zostało umieszczone jest wiarygodny i sprawdzony pod względem merytorycznym.