Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Regionalny Plan Działań na Rzecz zatrudnienia konsultowany w Chrzanowie

28 kwietnia 2016 r., odbyły się kolejne konsultacje dotyczące Regionalnego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2016. Tym razem miały one miejsce w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

Regionalny Plan Działań na Rzecz zatrudnienia konsultowany w Chrzanowie

W czwartek, 28 kwietnia 2016 r., odbyły się kolejne konsultacje dotyczące Regionalnego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2016. Tym razem miały one miejsce w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie.

zięli w nich udział: Edyta Klimowska-Bobula - wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Janusz Szczęśniak - starosta chrzanowski, Krzysztof Kasperek - wicestarosta chrzanowski, Barbara Babijczuk - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie oraz Stefan Adamczyk - prezes Chrzanowskiej Izby Gospodarczej.

Plan, którego wartość wynosi 756 mln zł i według którego ponad 150 tys. osób podejmie pracę, blisko 193 tys. zyska nowe umiejętności i wiedzę, a małopolski rynek pracy powiększy się też o ponad 8,5 tys. nowych miejsc pracy, konsultowano z przedsiębiorcami z Małopolski Zachodniej.

"Regionalny Plan na Rzecz Zatrudnienia tworzony jest w szerokim partnerstwie. Kluczowe znaczenie ma również to, że jest on konsultowany z różnymi środowiskami" - podkreślała Edyta Klimowska-Bobula, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Wcześniej tego typu konsultacje zorganizowano w Tarnowie i Nowym Sączu, gdzie rozmawiano z pracodawcami z subregionów: tarnowskiego i sądeckiego.

Ostatnie konsultacje odbędą się w maju w Krakowie.

Regionalny Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia określa działania, jakie Samorząd Województwa Małopolskiego i instytucje w regionie podejmą w celu poprawy sytuacji Małopolan na rynku pracy.

Koordynuje go Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Najwyższy udział w budżecie planu stanowią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego (59%) oraz z Funduszu Pracy (28%).

Do planu na rok 2016 zostały wpisane 52 zadania zgłoszone przez małopolskie instytucje.

Plan podzielono na 5 priorytetów, z których każdy ma wpłynąć na zwiększenie zatrudnienia w Małopolsce. Pierwszy ma wpłynąć na kształtowanie postaw i kluczowych kompetencji najmłodszych Małopolan, drugi - poprawić jakość kształcenia zawodowego, trzeci - promować świadome wybory edukacyjno-zawodowe, czwarty - zwiększyć aktywność edukacyjną Małopolan. Ostatni priorytet będzie wspierał podejmowanie i utrzymanie pracy przez mieszkańców regionu.

Pomoc trafi do dzieci i młodzieży, w tym uczniów szkół zawodowych oraz uczniów szczególnie uzdolnionych. Kolejną grupą ujętą w planie są pracodawcy i ich pracownicy. Na wsparcie mogą liczyć rodzice opiekujący się dziećmi do lat 3, osoby zagrożone utratą pracy lub bezrobotne, w szczególności osoby poniżej 30. i powyżej 50. roku życia, z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne i o niskich kwalifikacjach. Pomocą zostaną objęte także osoby i rodziny zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Dokument zostanie prawdopodobnie przyjęty przez Zarząd Województwa Małopolskiego w maju br.

źródło: www.wup-krakow.pl