Libiąskie przedszkole najlepsze w Małopolsce - film

Przedszkole Samorządowe nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu jest zwycięzcą w swojej kategorii czwartej edycji konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją” ogłoszonego przez samorząd województwa małopolskiego. O ten tytuł walczyło 197 przedszkoli, podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Zobacz film.

Libiąskie przedszkole najlepsze w Małopolsce - film

Libiąskie przedszkole jako jedyna placówka w powiecie chrzanowskim znalazło się w gronie laureatów. Celem konkursu była promocja placówek wyróżniających się aktywnością w obszarze innowacji edukacyjnych i alternatywnych form edukacji wspomagających rozwój pasji i talentów wśród dzieci i uczniów przedszkoli oraz szkół.

PS nr 1 w Libiążu zgłosiło do konkursu wdrożone innowacje pedagogiczne: „Świat nutek zaprasza”, „Patrzę, słucham, dotykam – wielozmysłowo poznaję świat” oraz innowację dotyczącą tworzenia fotografii organicznej, którą przedszkole realizuje z fotografikiem Karolem Mroziewskim z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.

20 maja podczas uroczystej gali w Libiąskim Centrum Kultury podsumowującej mijający rok szkolny Karol Mroziewski otrzymał tytuł Przyjaciela Przedszkola. Podobnie starosta Janusz Szczęśniak, który już dziś deklaruje współpracę z libiąską placówką.

Spotkanie w domu kultury odbyło się w przeddzień Dnia Matki. Z tej okazji na spektakl „Żywioły”, w którym grały dzieci z całego przedszkola, zaproszono rodziców.