Samorządy dofinansowały zakup nowych pojazdów dla Policji

19 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. To Ople B-K Astra Sports  Tourer 1,6 turbo o mocy 200 KM, max. prędkość 235 km/h, przyspieszenie 7,7 s do 100 km/h.

Samorządy dofinansowały zakup nowych pojazdów dla Policji

Symbolicznego przekazania dokonał starosta Janusz Szcześniak, burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski, wiceburmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk, burmistrz Libiąża Jacek Latko oraz wójt Babic Radosław Warzecha. Bez wydatnego wsparcia  samorządów lokalnych, zakup nowych radiowozów byłby niemożliwy. Zostały one zakupione w ramach tzw. współfinansowania 50/50, gdzie 50 proc. wartości sprzętu ponosi Skarb Państwa reprezentowany przez Komendę Główną Policji, a drugie 50% jest finansowane przez władze samorządowe.

Na nowe radiowozy chrzanowskich policjantów  wydatkowano łącznie 210 000 zł, z których samorządy dofinansowały 105 000zł w następującej wysokości:

• Gmina Babice – 5 000 zł;
  • Gmina Chrzanów –20 000 zł;
  • Gmina Libiąż – 20 000 zł;
  • Gmina Trzebinia – 25 000 zł;
  • Starostwo Powiatowe – 35000 zł

Pojazdy te zastąpią najdłużej użytkowane przez chrzanowską drogówkę radiowozy. Nowy sprzęt transportowy w dużej mierze przyczyni się do prawidłowej realizacji ustawowych zadań Policji w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.