Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Janusz Szczęśniak: - Jestem dumny, że mogę kierować takim zespołem

To historyczny sukces. Nigdy powiat chrzanowski nie uplasował się tak wysoko - podkreśla starosta Janusz Szczęśniak komentując sukces w rankingu Związku Powiatów Polskich. 

Janusz Szczęśniak: - Jestem dumny, że mogę kierować takim zespołem

Podczas spotkania prasowego w starostwie. Od lewej: Wojciech Skowroński z Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych, dyrektor Wydziału Joanna Wątroba, starosta Janusz Szczęśniak, wicestarosta Krzysztof Kasperek i Andrzej Jura - członek Zarządu Powiatu

 

- Dziesiąte miejsce w ogólnopolskim rankingu świadczy o jakości pracy starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu. Jestem dumny, że mogę kierować takim zespołem. Dziękuję wszystkim pracownikom - dodaje starosta. 

 

Czy wiesz, że...

Związek Powiatów Polskich od lat podejmuje działania, które pozwalają na wyróżnienie, a w konsekwencji na promocję osób angażujących się na rzecz lub w obszarze funkcjonowania jednostek samorządów terytorialnych, a także wprost samorządów terytorialnych.

Jednym z takich elementów jest prowadzony od 2003 roku Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów.

Ranking ten oparto na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest on jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.

Ranking trwa przez cały rok, a po jego zamknięciu ogłaszane są wyniki, a następnie – z reguły przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ZPP – wszystkim laureatom wręczane są okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

Utrzymanie przez dany samorząd pierwszego miejsca w Rankingu co najmniej do końca danego roku, zgodnie z regulaminem, pozwala na uzyskanie tytułu „Dobrego Polskiego Samorządu". Tytuł taki przysługuje tylko liderowi rankingu na koniec danego roku.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwią-zań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne.

Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Co istotne to fakt, że także mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie swojej gminy lub powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatne ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Dzięki temu to nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale całe wspólnoty lokalne są rzeczywistymi uczestnikami tego rankingu.

Szczegółowe informarmacje dotyczące Rankingu, w tym regulaminy dostępne są na stronie: http://ranking.zpp.pl/

(źródło: zpp.pl)