4 maja młodzież pisała maturę z języka polskiego

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie, Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie, Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini oraz Zespołu Szkół w Libiążu 4 maja przystąpili do pisemnej matury z języka polskiego.

4 maja młodzież pisała maturę z języka polskiego

- Dzisiejszy egzamin był łatwiejszy, niż próba matura. Tematem była "Lalka" Bolesława Prusa, a na próbnej "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego - oceniają uczniowie I LO w Chrzanowie (na zdjęciu: Szymon Cwener z Libiąża, Natalia Radosz  z Libiąża, Magdalena Całus z Libiąża, Mateusz Kozub z Balina i Wiktoria Sroka z Babic).

Czy wiesz, że...

W I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Chrzanowie w roku szkolnym 2017/2018 jest siedmiu olimpijczyków:

Michał Słowik 3a

-        Średnia 5,38

-        Finalista XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

-        Laureat XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej - 5 miejsce w Polsce, zdobył indeks Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

-        Laureat VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania.

Nie przeszkadzało mu to aktywnie działać jako:

-        przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Chrzanowskiego

Opiekun prof. Jolanta Staniszewska

Bartosz Kulak 3a

-        Średnia 4,0

-        Finalista 47 Olimpiady Biologicznej

Opiekun prof. Beata Łapuszek

Radosław Szuma 3a

-        Średnia 5,28

-        Laureat III stopnia Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w dziedzinie matematyki

Opiekun prof. Iwona Małocha

Bartłomiej Bieniek 3b