Będzie pomnik J. Piłsudskiego w Libiążu

Gmina Libiąż i Starostwo Powiatowe w Chrzanowie wspólnie wzniosą pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Będzie pomnik J. Piłsudskiego w Libiążu

Skwer przy ul. Górniczej w Libiążu już niebawem wzbogaci się o nowy pomnik.
16 lipca br. w auli szkoły odbyło się uroczyste podpisanie umowy przez Starostę Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka i Wicestarostę Krzysztofa Kasperka oraz Burmistrza Libiąża Jacka Latko. Włodarze ustalili warunki współpracy przy realizacji budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. który stanie na skwerze przed Zespołem Szkół w Libiążu. Popiersie Marszałka umieszczone na postumencie będzie otoczone specjalnie zaprojektowaną zielenią. Pomnik ma powstać do 30 września br.