Otyliada w Chrzanowie. Rekordzista w 12 godzin przepłynął 51 750 metrów!

W miniony weekend na Krytej Pływalni w Chrzanowie odbył się VI Ogólnopolski Nocny MaratonPływacki Otyliada 2019, nad którym honorowy Patronat objął Starosta Chrzanowski Pan Andrzej Uryga. Uroczystego otwarcia maratonu dokonał Pan Bartłomiej Gębala- Wicestarosta Chrzanowski oraz Pani Jolanta Zubik - zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa.

Otyliada w Chrzanowie. Rekordzista w 12 godzin przepłynął 51 750 metrów!

Na starcie stanęło 47 uczestników. Punktualnie o godzinie 18 wystartowali aby zmierzyć się z pływackim dystansem. Nieliczni wytrzymali do godziny 6 rano. Suma przepłyniętych km przez wszystkich uczestników maratonu na pływalni to 386 200 m.

Wśród Panów bezkonkurencyjny okazał się Pan Jakub Jasiński z Krakowa, który w ciągu 12 godzin pokonał dystans 51 750 m co dało mu pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Otyliady w rankingu ogólnopolskim.

II miejsce zajął Pan Jarosław Miklas z Chrzanowa uzyskując wynik 28 850 m.

III miejsce zajął Pan Norbert Niedzielski z Jaworzna z wynikiem 21 300 m.

Wśród Pań najlepszą pływaczką okazała się Pani Joanna Jasińska - siostra Pana Jakuba, która pokonała dystans 10 600 m.

Na II stopniu podium uplasowała się 15 letnia Izabela Gawrońska z Chrzanowa uzyskując wynik 8 500 m.

III miejsce przypadł w udziale Pani Monice Kielusiak, która przepłynęła łącznie 8 000 m.

MARIAN Plata
Żydzik i Aleks Dachowski