Powstanie nowe boisko z trybunami przy SOSW

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chrzanowie już niebawem będą cieszyć się z nowego boiska pod chmurką. Inwestycję wykona spółka Krisbud z Trzebini za 531.897,31 zł. Boisko ma powstać do połowy września.

Powstanie nowe boisko z trybunami przy SOSW

- Starą, asfaltową nawierzchnię zastąpi nowa, bezpieczna. Będzie można na niej grać w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkową. Obiekt wyposażony zostanie w nowe oświetlenie oraz monitoring – informuje Andrzej Uryga, Chrzanowski Starosta.  Dodaje, że 152 tys. zł Powiat pozyskał na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”.

Realizacja zadania ma na celu poprawę stanu technicznego istniejącego boiska przy szkole. Docelowo boisko będzie składało się z dwóch części rozdzielonych piłkochwytem. W części głównej powstaną boiska do siatkówki i koszykówki, na części mniejszej zaprojektowano boisko do piłki ręcznej. Nawierzchnia poliuretanowa, systemowa, przepuszczająca wodę zapewni komfort użytkowania.  Dodatkowo  wykonana zostanie trybuna z miejscami siedzącymi dla 20 osób.

- Nasi podopieczni już nie mogą doczekać się zmian. Obecnie boisko jest w fatalnym stanie, popękane i dziurawe. Na nowym, aż będzie chciało się grać i ćwiczyć – cieszy się Jerzy Walczak, dyrektor SOSW w Chrzanowie.

Wicestarosta Bartłomiej Gębala podkreśla, że boisko będzie służyło głównie dzieciom i młodzieży uczęszczającej do SOSW, jednak będzie to obiekt ogólnodostępny dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego.