Razem można więcej

Samorządowcy z powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego i wadowickiego powołali Stowarzyszenie Powiatów, Miast i Gmin "Forum Małopolski Zachodniej".

Razem można więcej

Zarząd stowarzyszenia. Fot. źródło: oswiecim.pl

Ta formuła ma wzmocnić współpracę oraz pomóc w integracji regionu i w skuteczniejszym pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Zatwierdzono statut stowarzyszenia, ustalono wysokość składek członkowskich oraz wybrano władze.

Prezesem został prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Funkcję wiceprezesów będą pełnić: burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. Skarbnikiem jest burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk, a sekretarzem wójt Brzeźnicy Bogusław Antos.

W skład 10– osobowego zarządu weszli również: Andrzej Uryga, starosta powiatu chrzanowskiego, Tomasz Kosowski, wójt gminy Przeciszów, Radosław Warzecha, wójt gminy Babice i Marcin Niedziela, starosta powiatu oświęcimskiego.