Społeczny Opiekun Zabytków - Pani Wioletta Włosińska-Gwóźdź

W dniu 22.08.2022r. Pani Wioletta Włosińska-Gwóźdź, otrzymała z rąk Starosty Chrzanowskiego Pana Andrzeja Urygi legitymację Społecznego Opiekuna Zabytków.

Pani Wioletta Włosińska – Gwóźdź zaangażowała się w proces ochrony zabytków w Balinie, Luszowicach i Okradziejówce. Na terenie wszystkich trzech wsi znajdują się miejsca i obiekty, które stanowią cenny zasób pamięci historycznej regionu. Pani Wioletta zaangażowana jest między innymi w ochronę zabytkowego wiaduktu drogowego nad torami w miejscowości Balin we współpracy z Małopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.