Tłumy gości bawiły się na Ziemniaczysku pod Lipowcem - film

W niedzielę 4 września, po dwuletniej przerwie wymuszonej pandemią, do Wygiełzowa powróciło Ziemniaczysko pod Lipowcem. Festiwal kulinarny, którego główną gwiazdą były słynne Ziemniaki po Cabańsku. Film

wręczenie dyplomów dla kgw podczas ziemniaczyska

W tym roku, główną potrawę przygotowywały gospodynie wiejskie z Mętkowa. Po lokalny specjał ludzie ustawiali się w naprawdę długich kolejkach! A gości na Ziemniaczysko przybyło ponad 2000. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystów jak: Kabaret Czesuaf czy Kapela Ciupaga, a także lokalnych wykonawców muzyki ludowej, warsztaty rzemieślników i rękodzielników. Organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”. Powiat Chrzanowski jako partner przedsięwzięcia wsparł Ziemniaczysko  kwotą w wysokości 40 tys. zł. Impreza została objęta Patronatem Starosty Chrzanowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu na Facebook'u: https://www.facebook.com/photo/?fbid=458752969626587&set=pcb.458759512959266