Konwersja baz danych do modeli 2021 – informacje dla Wykonawców prac geodezyjnych i korzystających z pozostałych e-usług

W związku z planowanym wykonaniem prac polegających na dostosowaniu baz danych: EGiB, GESUT i BDOT 500 do obowiązujących przepisów prawa*, w okresie od 19 października 2023 r. (czwartek) godz. 15:00 do 23 października 2023 r. (poniedziałek) godz. 23:59 nastąpi przerwa w dostępie do wszystkich e-usług, w tym w szczególności do e-usługi dedykowanej obsłudze prac geodezyjnych.

1. Wyniki prac geodezyjnych zawierające       zbiory nowych lub zmodyfikowanych danych  baz danych EGiB, GESUT i BDOT 500, których termin weryfikacji będzie obowiązywał od 24 października 2023 r., do przygotowania zbiorów w aktualnie obowiązujących modelach niezbędne będzie wystąpienie o ponowne udostępnienie zbiorów danych (niezależnie od tego, czy zawiadomienie jest składane po raz pierwszy, czy po raz kolejny, po usterkach).
  2. Dla wszystkich prac zgłoszonych od 24 października 2023 r. zbiory danych będą udostępniane w obowiązujących modelach.
  3. Przerwa w dostępie do e-usługi dedykowanej obsłudze prac geodezyjnych, jest równoznaczna z przerwą w dostępie do funkcjonalności pobierania aktualizacji w udostępnionej nieodpłatnie na terenie powiatu chrzanowskiego aplikacji dedykowanej do sporządzania zbiorów nowych, zmodyfikowanych lub zweryfikowanych danych  baz danych EGiB, GESUT i BDOT 500.

*Obowiązujące przepisy prawa:

ü  Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 27 lipca 2021 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. z 2021 r., poz. 1390 ze zm.);

ü  Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 lipca 2021 r. w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (Dz.U. z 2021 r., poz. 1374);

ü  Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 lipca 2021 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej (Dz.U. z 2021 r., poz. 1385).

Uwaga: .

Prace związane z przedmiotową konwersją mogą nieznacznie wydłużyć terminy weryfikacji, ale zespół PODGiK dołoży wszelkich starań, aby nie naruszyć terminów.

Za utrudnienia i niedogodności wynikające z przerwy w dostępie do naszych e-usług i baz danych uprzejmie przepraszamy.

O ewentualnych zmianach w planowanej przerwie w dostępie do e-usług powiadomimy odrębnym komunikatem.

Dorota Dubikowska

Geodeta Powiatowy