Wielkie święto seniorów w Chrzanowie

Tysiąc osób bawiło się na tegorocznym XV Powiatowym Dniu Seniora, którego organizatorem był Powiat Chrzanowski.

Rozśpiewany tłum klaszczących osób

Fot. Podczas spotkania panowała radosna atmosfera, a nasi goście chętnie śpiewali z artystami

Podczas spotkania w chrzanowskim domu kultury wystąpili: Mirosław Jędrowski z zespołem, prekursor biesiady w swoim klimacie, Joanna Kściuczyk-Jędrusik – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, Francois – wykonawca polskich przebojów w języku francuskim oraz zespół Larmodzieje – grupa doświadczonych muzyków i animatorów.

Z historii

Powiatowy Dzień Seniora to impreza cykliczna dla seniorów powiatu chrzanowskiego organizowana w październiku, który jest miesiącem seniorów. Tradycja spotkania stanowi ważne społecznie wydarzenie. Organizując to przedsięwzięcie składamy ukłony wszystkim seniorom za aktywne uczestnictwo w życiu powiatu, wieloletnią współpracę i zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności.

Impreza organizowana jest od 2001 roku. Początkowo odbywała się co dwa lata, a od 2012 roku odbywa się corocznie. Wyjątek stanowił rok 2020 i 2021, kiedy to ze względu na pandemię wydarzenie nie było organizowane.

Powiat Chrzanowski od pierwszej edycji włączał się w organizację wydarzenia, którego inicjatorami byli: Krystyna Godoń wraz Zarządem Rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Chrzanowie oraz Jolanta Głowacz, która rokrocznie uczestniczy w przygotowaniach i organizacji oprawy mszy świętej. Wśród pomysłodawców znaleźli się także: Regionalne Stowarzyszenie Diabetyków w Chrzanowie, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów Oddział w Chrzanowie, Związek Inwalidów Wojennych Oddział w Chrzanowie, Polski Związek Niewidomych Oddział w Chrzanowie.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, w 2012 roku Powiat Chrzanowski przejął inicjatywę organizacji Dnia Seniora, stając się głównym realizatorem. Od VI edycji (2012 r.) impreza odbywała się w formie biesiady przy stołach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz to liczniejszej grupy społecznej, jaką stanowią seniorzy, od ubiegłego roku Powiatowy Dzień Seniora odbywa się w formie występu artystycznego w sali kinowej MOKSiR w Chrzanowie.

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów i opiekunów II LO w Chrzanowie za pomoc, współpracę i zaangażowanie w obsługę imprezy. Słowa podziękowania kierujemy także do Piotra Ciuły oraz Pracowników MOKSiR w Chrzanowie.