Informacja

Powiat Chrzanowski finansuje wykonywania badań w ramach profilaktyki i promocji zdrowia dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego, w tym:
1. wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego dla mężczyzn powyżej 18 roku życia,
2. wczesnego wykrywania raka jajnika dla kobiet powyżej 18 roku życia,
3. wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla osób po 40 roku życia.

Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego zainteresowani uczestnictwem w badaniach wymienionych w punkcie 1 i 2 mogą zgłaszać się na czczo, bez skierowania wg ustalonych terminów. Termin należy ustalić w rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie – przy ul. Topolowej 16 osobiście (w godz. 11:00 – 12:00) lub telefonicznie tel. 32 624 74 51 w dni robocze w godz. 13:00 - 14:00.
Odbiór wyniku badań w miejscu pobrań, indywidualnie po okazaniu otrzymanego kodu kreskowego w rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w dniach:
od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 15:00.
Osoby zainteresowane wykonaniem badań – testu TUMOR M2-PK (wymienione w punkcie 3) zgłaszają się do Rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 10:00, celem dostarczenia próbki kału do badania. Termin należy ustalić w rejestracji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie – przy ul. Topolowej 16 osobiście ( w godz. 11:00 – 12:00) lub telefonicznie tel. 32 624 74 51 w dni robocze w godz. 13:00 - 14:00.

Pacjent sam pobiera materiał do badania.
Próbka kału musi być dostarczona do laboratorium w nieprzekraczalnym terminie 48 godzin od pobrania.

Zapisy na ww.badania rozpoczynają się od 1 marca 2024 roku.