Szkoły prowadzone przez Powiat Chrzanowski na Festiwalu Zawodów 2024

24 i 25 kwietnia w Krakowie odbywa się XI Festiwal Zawodów. To niepowtarzalna okazja na dobre zaplanowanie kariery dla uczniów kończących szkoły podstawowe.

Fryzjerka układa włosy dziewczynie podczas targów

Dla zwiedzających zaplanowano możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe. Porad w dobrym zaplanowaniu kariery udzielać będą doradcy edukacyjno-zawodowi.

W trakcie wydarzenia uczniowie mogą zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję
W wydarzeniu wzięły udział 3 szkoły zawodowe prowadzone przez Powiat Chrzanowski: Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz Zespół Szkół Technicznych "FABLOK" w Chrzanowie.