Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Chrzanowskiego

7 maja odbyła się inauguracyjna sesja nowo wybranej Rady Powiatu Chrzanowskiego. W VII kadencji Rady Powiatu zasiadać będzie 23 radnych. O dwóch mniej niż poprzednio. Video.

Fot. Na Starostę zgłoszono jednego kandydata - dotychczasowego Wicestarostę Bartłomieja Gębalę (pierwszy z prawej). Pochodzący z Libiąża radny w niedawnych wyborach do Rady Powiatu uzyskał rekordowe 2 802 głosy. W dzisiejszym głosowaniu uzyskał 12 głosów za oraz 11 przeciw i tym samym został wybrany na Starostę Chrzanowskiego.

Jak podkreślił B. Gębala, priorytetami władz samorządu w obecnej kadencji będą m.in. projekty skupiające się wokół służby zdrowia, oświaty i infrastruktury drogowej. Bartłomiej Gębala podziękował za zaufanie i wyraził nadzieję, iż ta kadencja upłynie na udanej współpracy na rzecz powiatu i jego mieszkańców.
Na Wicestarostę wybrano Ewę Jędrysik. Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu został dotychczasowy Starosta Andrzej Uryga, a nieetatowymi członkami Leszek Kukla oraz Przemysław Pstrusiński.
Nowy Starosta podziękował Radzie za wybranie zaproponowanych kandydatów, a także podziękował poprzedniemu Staroście.

Na Przewodniczącego Rady Powiatu wybrano Włodzimierza Korczyńskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu poprzedniej kadencji. Co warte odnotowania, poparło go jednogłośnie 23 radnych. Na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu wybrani zostali: Patrycja Maciaszek i Piotr Potocki.