Najstarsze zmianki o tym pochadzą z XVI wieku. Obiekt, wybudowany w stylu neogotyckim, składa się z części pałacowej oraz przyległej do niej kaplicy. Do chwili obecnej zachował się w kształcie nadanym mu podczas przebudowy na przełomie XVIII i XIX wieku. przez Kejetana Florkiewicza i jego syna Juliusza.
Pałac, położony na terenie 17-hektarowego parku ze starym drzewostanem, otoczony jest murem z basztą i Bastionem Belwederskim. W 1998r. Zespół Pałacowo Parkowy w Młoszowej stał się własnością Akademii Ekonomicznej im.K.Adamieckiego w Katowicach. W Ośrodku prowadzone jest kształcenie akademickie oraz odbywaja się konferencje i seminaria.
Rodowodem sięga XIII wieku. Ostatnimi właścicielami byli Paulina i Marian Zieleniewscy, których nazwisko do dnia dzisiejszego pozostało w nazwie dworu. Dwór posiada wiele charakterystycznych cech dla staropolskich dworów, m.in.: łamany dach polski, oraz czterokolumnowy portyk od strony zajazdu.
Obecnie jest siedzibą instytucji kultury organizującej liczne koncerty, wystawy i spotkania z ciekawymi ludźmi. Dwór Zieleniewskich oferuje także pokoje gościnne o wysokim standardzie, a w stylowych piwnicach znajduje się resteuracja i kawiarnia.
Dwór Zieleniewskich
Powstała w początkach XIV stulecia. Słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej nieznanego autora, który pochodzi z XV wieku. Sława obrazu płockiego spowodowała, że został on ukoronowany koronami papieskimi, a Sanktuarium odwiedzane jest przez licznych pielgrzymów.
Sankutarium Maryjne w Płokach
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa słynie z cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej w kaplicy. Szczególną uwagę w kościele zwracają barwne witraże, 35 – głosowe organy i widoczna z daleka wieża kościelna. Kościół i klasztor są otoczone rozległym parkiem, w którym znajduje się w kamiennej grocie figura Matki Bożej. W parku rozmieszczone są również stacje drogi krzyżowej. W klasztorze młodzi ludzie przygotowują się do życia kapłańskiego i zakonnego. Przy kościele znajduje się grobowiec Salwatorianów i pierwszy w Polsce Dom Rekolekcyjny dla osób świeckich. Do dobrej tradycji należy organizowanie w klasztorze księży Salwatorianów koncertów muzyki kameralnej.
Sanktuarnium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini